Willem Jan de Graaff is voor de zomer als gekozen tot lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Zoals het een democratische partij betaamt is er bij de aanvang van het nieuwe politieke jaar een officiële stemming georganiseerd in de fractie voor de posities van voorzitter, vicevoorzitter en secretaris.
Willem Jan de Graaff volgt Dion Meuwissen op als fractievoorzitter
D66 Vught heeft Willem Jan de Graaff unaniem verkozen tot de nieuwe fractievoorzitter. Hij neemt per direct het stokje over van Dion Meuwissen, die de afgelopen twee jaar de fractie leidde. De Graaff is ook de lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026
Willem Jan de Graaff - Beeld: D66
De Graaff is vereerd dat hij de fractie mag gaan leiden en weet dat hij op de schouders van zijn voorgangers mag staan: “Ik wil Dion Meuwissen ontzettend bedanken voor zijn inzet in de afgelopen twee jaar. Dion heeft de fractie met veel energie en toewijding geleid. Hij en zijn voorgangers hebben mij geïnspireerd om deze stap naar voren te zetten. Onder Dion’s voorzitterschap hebben we als partij belangrijke stappen gezet in de discussies over de toekomst van Vught en ik ben blij dat hij als vicevoorzitter bij de fractie betrokken blijft.”
Voor de inwoners van Vught
De persoonlijke drijfveer om actief te zijn in de politiek is voor De Graaff duidelijk: “Ik ben politiek actief om dingen radicaal te veranderen. Ik zie te vaak dat er voor kleine wijzigingen wordt gekozen waar grote doorbraken nodig zijn. Een goed voorbeeld hiervan is de N65 waar stilstand de norm lijkt. Ik wil daar verandering in brengen, en de idealen van D66 Vught sluiten daar naadloos bij aan.”
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen kan De Graaff als fractievoorzitter alvast warm lopen als nieuw boegbeeld. “Het geeft me de kans om D66 Vught vanuit deze rol te positioneren en de onze speerpunten onder de aandacht te brengen bij de inwoners van Vught, Helvoirt en Cromvoirt”, aldus De Graaff.
Volgens De Graaff gaat D66 zich in de verkiezingen vooral profileren als een partij die er echt is voor de inwoners. “Onze focus ligt op het vergroten van de leefbaarheid in onze dorpen. Dat betekent concreet: versnelling van de duurzaamheid, vergroening en de energietransitie, zodat we een toekomstbestendige gemeente zijn. Het gaat ook om het ondersteunen van onze florerende verenigingen en ervoor zorgen dat Vught, Helvoirt en Cromvoirt dorpen zijn waar het aantrekkelijk is om te wonen, recreëren en te ondernemen. Wij geloven in een inclusieve en vooruitstrevende gemeente die voorop loopt op belangrijke onderwerpen.”
Hij zegt richting de verkiezingen uit te zien naar de samenwerking met de fractievoorzitters van de andere partijen in de gemeenteraad en naar het debat over de toekomst van Vught.
Dion Meuwissen werd verkozen als vicefractievoorzitter en Ron Jasker als fractiesecretaris.