13. Mathijs Waegemakers

Beeld: Ruud Strobbe

Even voorstellen…

  • 35 jaar
  • Oss
  • Vught

Ik ben Mathijs Waegemakers. Sinds 5,5 jaar woon ik in Vught, na een jeugd in Heesch, een studie in Enschede en eerste baan in Den Haag. Ik ben getrouwd, vader van twee jonge kinderen en werk als Data-&-AI-adviseur.

In mijn vrije tijd trek ik graag de natuur in om te hardlopen, fietsen of kamperen. Die liefde voor de buitenlucht komt voort uit mijn jarenlange betrokkenheid bij de scouting, waar ik leerde hoe belangrijk een gezonde, groene omgeving is.

Waarom D66?

Het sociaal-liberale gedachtegoed van D66 spreekt mij aan, omdat het vrijheid combineert met solidariteit: iedereen mag zijn eigen keuzes maken en krijgt de ondersteuning die nodig is.

Waarom Vught?

Vught is gewoon een hele fijne plek om te wonen, met goede voorzieningen en goed onderhouden openbare ruimtes. Naarmate ik er langer woon, merk ik dat het alles heeft wat ik en mijn gezin nodig heeft.

Grootste uitdaging?

Met kleine kinderen kijk je met een andere bril naar de plek waar je woont en zie ik hoe kwetsbaar de kleinste verkeersdeelnemers zijn. Ik wil een Vught waar iedere inwoner zich op een veilige, comfortabele, snelle en betrouwbare manier kan verplaatsen. Voor mij betekent dat meer gescheiden fietspaden, verkeersremmende maatregelen op kindvriendelijke routes en een betere balans tussen voetgangers, fietsers en auto’s.

Favoriete plek?

Mijn favoriete plek is de bibliotheek in De Petrus. Elke keer wanneer ik met mijn kinderen naar het voorleesuurtje kom, ben ik onder de indruk van de warme sfeer en het adembenemende ontwerp. Het is een uniek om zo’n mooie plek te hebben in je woonplaats, die zo vrij toegankelijk is.

Zijn plek op 18 maart?

Nummer 13 bij D66 Vught (lijst 2)

Zijn motto?

Het kan wél

Beeld: Ruud Strobbe

Mijn mede-kandidaten

Willem Jan de Graaff (Vught)
Naomi Jessurun (Vught)
Louis Kok (Vught)
Pieter van de Meerakker (Vught)
Marla van der Horst (Vught)
Bram Keijsers (Helvoirt)
Dion Meuwissen (Vught)
Susanne Wiersma (Helvoirt)
Ron Jasker (Vught)
10 Gert Meeuwesen (Vught)
11 Ivo Kuijlaars (Vught)
12 Fons Potters (Vught)

14 Nolan van Uden (Vught)
15 Sander van Hijfte (Vught)
16 Tim van der Pol (Vught)
17 Jeroen Kok (Vught)
18 Jan Hendrik Ockels (Helvoirt)
19 Jos Haverkort (Vught)
20 Willem de Jonge (Vught)
21 Joep Peters (Vught)
22 Imogen Burbidge (Cromvoirt)
23 Floor Lekkerkerker (Vught)
24 Frederick Leentfaar (Vught)
25 Erwin Jansen (Vught)
26 Gemma Wiegant (Vught)
27 Bjorn Hondelink (Vught)
28 Danique d’Engelbronner-Weening (Vught)
29 Mark van der Pol (Vught)
30 Marty Willems (Vught)
31 Virginie van Boven (Vught)
32 René Bouwman (Vught)
33 Ed Baten (Vught)
34 Hanneke Hoogwegt (Vught)
35 Ruud Bruyns (Vught)
36 Pieter Rosen Jacobson (Vught)
37 Jan Jaap Rochat (Vught)
38 Fiona Rip (Vught)
39 Tineke Geurts-van der Neut (Helvoirt)
40 Henk Klösters (Vught)
41 Dianne Schellekens (Vught)