Lodewijk Schelfhout

LET OP: auteursrechten ontbreken. S.v.p. de auteursrechten invullen voor deze afbeelding before using it.

“D66 is voor mij het redelijk alternatief. Dat zit ook besloten in ons denken ‘laat iedereen vrij, maar niemand vallen’.”

  • 74 jaar
  • Den Haag
  • Zoutelande

De ganse wereld – van globe tot ‘t kleinste dorp – is op een glibberig pad van verandering geraakt en versneld onderweg naar een helemaal nog niet goed gedefinieerde toekomst.

Ik vind het van grootste belang dat individuele burgers zich actief bemoeien met het vormgeven van hun eigen toekomst en die van hun nageslacht. Bovendien is actieve betrokkenheid inspirerend en geeft meedoen zin aan ’t dagelijks bestaan en zeker ook voldoening.

Het gemeentelijk sociale en politieke leven van Veere is voor mij weliswaar redelijk overzichtelijk, en zeker dynamisch genoeg om erbij betrokken te willen zijn.

Ik ben zo eigenwijs om te denken dat mijn eigen opvattingen ook voor anderen van belang zijn. Die opvattingen komen op veel  punten overeen met het gedachtegoed van D66. Derhalve vaar ik mee onder die vlag, want alleen de wereld veranderen gaat niet lukken.

Lievelingsplek in je gemeente (en waarom?)

Al lange jaren staat het strand vooral bij Zoutelande met stip op 1, zomer en winter. Je wordt met zon, wind, regen en de altijd ruisende zee bij het oplopen al vanuit het duin meteen een ander mens.  Het is heerlijk wandelen en joggen.

Verder kom ik graag in de dorpen van onze gemeente met ongehoord fraai historisch erfgoed vooral middeleeuwse kerken in het centrum en natuurlijk de fraaie haven van Veere zelf. Waar kun je beter vertoeven dan in onze gemeente? Precies, nergens.

Wat hoor jij het meeste
terug van inwoners?

Bij gesprekken gaat het vaak over drie onderwerpen die met elkaar samenhangen: wonen, toerisme en verkeer.

Er zijn te weinig woningen voor eigen inwoners en er zijn veel vakantiewoningen en vakantieparken. Maar toerisme is wel een uiterst belangrijke bron van werkgelegenheid en inkomsten. De economische basis moet dus verbreed.

Door tekortschietende routering zorgen toeristen in Veere voor veel verkeer en dus ergernis bij bewoners, maar zonder toerisme gaat het ook niet.  Een ingewikkeld probleem dus.

Burgers vragen terecht om inspraak en vroegtijdig meedenken bij het vinden van oplossingen. Daar hebben we ‘t over.

Wat zijn drie zaken die jij als raadslid wil veranderen?

De dossiers van wonen, werken en toerisme vragen om meer dynamiek dan er nu is. ‘t Gaat te langzaam. Niet alleen landelijk zijn er volgens D66 doorbraken in politiek denken en doen nodig maar ook onze gemeente. Daar wil ik aan werken.

Welk boek raad jij graag
iedereen aan?

Als politicus raad ik iedereen aan ‘De geschiedenis van de voortuitgang’ van Rutger Bregman te lezen. ’t Is wel doorlezen, maar je leert wel dat vooruitgang bepaald geen historische vanzelfsprekendheid is. Het vraagt om bewuste politieke, technologische en morele keuzes, zeker als het moeilijk is, zoals nu.

D66 Veere heeft dat geloof in vooruitgang en maakt duidelijke keuzes. Het kan wel, ook in onze gemeente! Daar geloof ik dus in.

Welk evenement had je niet willen missen?

Het jaarlijks Concert at Sea is natuurlijk het Zeeuwse evenement dat je niet mag missen.  De versie voor 2026 is al bijna uitverkocht. Begonnen in 2008 als 1 daags evenement aan de Brouwerdam is het uitgegroeid tot een spectaculair muzikaal gebeuren van 3 dagen, waarbij ook lieden die de eerste optredens van de Haagse Golden Earrings hebben meegemaakt zoals ik, zich prima thuis voelen. De groei ervan is symptomatisch voor Zeeland!