Lijsttrekkersdebat, Niels: ”Het was super leuk om te doen!”

Beeld: Foto Papendrecht.net

Afgelopen dinsdag 10 maart vond het lijsttrekkersdebat in de gemeente Papendrecht plaats. Meer dan 300 bezoekers kwamen op het debat af in theater de Willem. Onze lijsttrekker Niels van Heteren blikt terug:

Hoe heb je het lijsttrekkersdebat ervaren?
“Het was ontzettend leuk om te doen. Je merkt dat de politiek in Papendrecht leeft. De zaal zat goed vol en dat geeft energie. Het is mooi om met elkaar in debat te gaan over de toekomst van onze gemeente en te merken dat inwoners daar echt interesse in hebben.”

Wat vond je het meest waardevol aan zo’n debatavond?
“Dat je verschillende visies naast elkaar hoort. Uiteindelijk willen we allemaal het beste voor Papendrecht, maar de route daarnaartoe kan verschillen. Zo’n debat helpt inwoners om die verschillen te zien en een keuze te maken.”

Wat vond je van de avond over het algemeen, wat ging goed en wat kon beter?
“Dat er ruimte was voor serieuze onderwerpen, maar dat het ook in een goede sfeer gebeurde. Politiek mag op de inhoud best stevig zijn, maar respectvol. Wel had ik wat leukere dan wel niet scherpere stellingen verwacht. Sommige sloegen niet echt aan bij de realiteit van Papendrecht. Ook had ik wel meer interactie met het publiek gewild. Soms kunnen die juist ons echt onder druk zetten met scherpe vragen en dat geeft altijd veel inzicht aan de kiezer. Verbeterpunten die we maar weer over 4 jaar moeten oppakken met elkaar.”

Wat neem je mee richting de verkiezingen?
“Dat er veel betrokkenheid is. Mensen willen meedenken over onderwerpen zoals wonen, participatie en hoe we Papendrecht toekomstbestendig houden. Dat motiveert enorm om er de komende periode vol voor te gaan. Wij zeggen: het kan wél!”