7. Financiën: Investeren om te Oogsten

Visie: Gezond huishoudboekje door slimme keuzes
Al onze duurzame en sociale ambities kosten geld. D66 Hulst schuwt de moeilijke keuzes niet, maar een financieel gezonde gemeente is voor ons nooit een doel op zich; het is een middel om onze idealen te verwezenlijken. Wij weigeren te bezuinigen op mensen, maar kijken uiterst kritisch naar waar het geld naartoe gaat. Daarbij hanteren we steevast het principe: investeren om te oogsten.

Concreet: Wat gaan we doen?

  • Stop de ‘Pet-Projecten’: We trekken direct de stekker uit prestigeprojecten van wethouders die veel geld kosten maar maatschappelijk weinig nut opleveren. Dit geld investeren we direct in onze inwoners en in de basisvoorzieningen.
  • Windmolens als inkomstenbron: De miljoen euro die elke nieuwe windturbine jaarlijks lokaal oplevert, vloeit rechtstreeks naar de gemeentekas. Dit geld gebruiken we doelbewust om de OZB en andere lasten voor onze inwoners laag te houden.
  • Subsidies maximaal benutten: We maken capaciteit vrij op het gemeentehuis om veel proactiever subsidies binnen te halen vanuit Den Haag (zoals het Schone Lucht Akkoord) en vanuit de Europese Unie (zoals Interreg).