Marcel de Groot

Kandidaat raadslid voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2022. Beeld: Trudy Wehrmeijer

Inmiddels ben ik geen onbekende meer in de lokale politiek, na burgerraadslid geweest te zijn in de periode 2010-2014 en 2018-2022 en raadslid in de periode 2014-2018 en 2024-2026. In mijn werkzame leven had ik er 40 jaar bij Shell opzitten. Inmiddels 3 jaar met pensioen. Stilzitten komt niet voor in mijn woordenboek. Naast sporten ben ik actief bij De Blije Borgh, Hi5Ambacht, ANWB AutoMaatje en het Walburg- en DevelsteinCollege in Zwijndrecht. Mijn specialismen binnen de fractie zijn ICT, ruimtelijke zaken, sport, communicatie en bestuur.

  • 65 jaar
  • Spijkenisse
  • hendrik-Ido-Ambacht
  • Hij/hem

Wat is je meest favoriete plek in Ambacht en waarom?

De Waal. Dit komt ook omdat ik roei bij roeivereniging Barendrecht en regelmatig de tocht naar Ambacht maak. De natuur is geweldig en vanaf het water heb je een heel ander zicht op Ambacht.

Wat zou ik willen veranderen / aanpakken in Ambacht?

Als D66 pleiten we al jaren voor meer 30 kilometerzones in Ambacht. Dit moet de komende periode echt gaan gebeuren. Het is veiliger en schoner als we dit realiseren. Ook moet er werk gemaakt worden van het concept “Auto te gast” op meerdere plekken in Ambacht (bv. de Achterambachtseweg en Vrouwgelenweg). Ook zijn er nog enkele gevaarlijke plekken welke verkeerstechnisch verbeterd kunnen worden. Ook houden soms voetpaden spontaan op waardoor het gevaarlijker wordt voor hen.