Visie op fietsen in Heerde

Vanavond is er in de raadscommissie gesproken over de zogenaamde Fietsvisie van de regio. Dit is een mooi beleidsdocument waar een hoop goede plannen in staan, maar alles draait om de uitvoering.

Meer fietsverplaatsingen? Leg de snelfietsroute “F50” aan. Fietsbeleving verbeteren? Verbeter fietspaden. Meer fietsveiligheid? Verbeter verkeerssituaties, geef onderwijs en maak fietsstraten om scholen.

Nul fietsslachtoffers

Er staat in de visie een streven naar nul fietsslachtoffers. Dat is een mooi streven waar we veel stappen naar kunnen zetten maar om echt nul te halen moeten we alle willekeur uit het leven halen en dat kan niet. D66 voor Heerde wil daar wel eerlijk over zijn.

De ene fietser is de andere niet

Wanneer nagedacht gaat worden over de concrete uitwerking dan zou het nuttig zijn om een doelgroep analyse te maken: lagere scholieren, VO-scholieren, boodschappende mensen, fietsende forenzen, dagtoeristen, ATB-fietsers in de bossen; allemaal verschillende groepen met hun eigen wensen en belangen. Kortom: de ene fietser is de andere niet.

Doortrappen!

Het belang van fietsen kan niet onderschat worden. Het is een gezonde, betaalbare, duurzame en leuke manier om te verplaatsen en recreëren, die maar een fractie van de aandacht en budgetten krijgt die naar automobiliteit gaat. Ten onrechte wat ons betreft. Dus doortrappen naar de uitvoering!

Fietsvisie Stedendriehoek

Voorkant Fietsvisie Stedendriehoek Beeld: Stedendriehoek