Een eerlijke boodschap

Als raad hebben we afgelopen vergadering unaniem besloten dat er zo snel mogelijk zonnepanelen op het dak van het gemeentehuis moeten komen. Wat D66 Heemskerk betreft een stap in de goede richting om het gemeentehuis duurzamer te krijgen, dat is goed voor het klimaat en scheelt een hoop geld.
 
Wij denken dat we nog veel meer kunnen verduurzamen en hebben daarom een dringend verzoek gedaan aan het college om te kijken naar het totale energieverbruik. Het gemeentehuis verbruikt veel te veel energie en dat kan en moet minder. Het debat ging daar helaas niet over.

Vuurwerk

Eind van dit jaar worden de zonnepanelen op het dak geplaatst. Hierdoor kan er geen vuurwerk afgestoken worden vanaf  het dak van het gemeentehuis. Voor alle partijen in de raad was dat zo klaar als een klontje. En toch ontstond er vuurwerk over vuurwerk. Net voor de vergadering werd er een amendement ingediend, waar vooraf een meerderheid mee instemde. Met een amendement kan je als raad iets wijzigen in een raadsbesluit, het is een middel wat je naar onze mening alleen gebruikt omdat een wijziging echt een verschil maakt. Helaas was dat met dit amendement niet het geval, want met het weghalen van het stukje over vuurwerk verandert er helemaal niets. Wij vinden dat als D66 Heemskerk een kwalijke zaak. Met het amendement wordt er symbolisch iets aangekaart, waardoor de eerlijke boodschap eruit is gehaald.   

Rol van de raad

En daar zit wat ons betreft het probleem. Wij zitten in de raad voor de inhoud en niet voor symboolpolitiek. Natuurlijk mogen we er als raad iets van vinden, gevraagd of ongevraagd. Maar wij denken als D66 Heemskerk dat je een mening goed moet kunnen onderbouwen. Als gemeente ga je eerst in gesprek met de mensen van de kermis, dat is wel zo netjes. Daarna wordt er gekeken welke alternatieven er zijn en waaraan die allemaal moeten voldoen. En dan pas kunnen we met elkaar besluiten op welke wijze we de laatste avond van de kermis feestelijk afsluiten. We willen allemaal een goede oplossing. Welke dat wordt, dat zal zeker nog wat vuurwerk opleveren, maar dan niet vanaf het dak!