Raadsvergadering van 11 december 2025


Op de agenda van 13 november stond een heel bijzonder onderwerp. Namelijk het voorstel voor een raadsinitiatief over cultuurbeleid. Het voorstel kwam van P21 en het CDA en is bedoeld om de cultuur in onze gemeente meer houvast en richting ten geven. Het hebben van cultuurbeleid kan ook helpen bij het verwerven van subsidies voor cultuur. Ook D66, VVD en Fractie Visser vinden cultuur in onze gemeente belangrijk en doen mee aan het initiatief. In maart 2026 hoopt de Raad te besluiten over de nieuwe uit eigen initiatief geboren cultuurnota. En als dat niet haalbaar blijkt, dan zien we graag dat de volgende Raad de puntjes op ‘onze i’ zet.

Lokale subsidies

Altijd terugkerende onderwerpen aan het einde van het jaar zijn de lokale belastingen. Daar was 11 december weinig ophef over. Het meeste was al gezegd tijdens de begrotingsbehandeling. Wat D66 en P21 beiden belangrijk vinden als het over geld gaat, is dat onze subsidies goed worden besteed. We kennen in onze dorpen veel organisaties die een enorme berg werk verzetten. Ook al wordt het meeste werk door vrijwilligers gedaan, voor bijvoorbeeld huisvesting, coördinatie en uitvoering van diverse activiteiten is wel geld nodig. Daarvoor zijn er onder andere subsidies. Bij de bezuinigingsronde voor 2026 ontsnapte de subsidiepot helaas niet aan de kaasschaaf. Tegelijkertijd willen we als gemeente wel meer inzetten op hulp en ondersteuning van maatschappelijke organisaties. Welke keuzes maken we dan en hoe? De verdeling van subsidies werd eind 2026 bekend. Om nog meer duidelijkheid te krijgen hebben D66 en P21 vragen gesteld. De antwoorden en het gesprek hierover helpen om duidelijk te krijgen hoe de subsidiëring werkt en helpt om de nieuwe koers in het sociaal domein te laten slagen.  

Mobiliteit

Een belangrijk onderwerp op deze avond was de vaststelling van het programma mobiliteit. Dat kende een lange aanloop, met verschillende tussenstappen. Daarbij is ook veel gesproken met inwoners en belanghebbenden. Uiteindelijk werd dit raadsvoorstel met algemene stemmen aangenomen. Er zijn ook een aantal moties aangenomen, waaronder die van D66 om te experimenteren met veilige oversteekplaatsen. 
 

Entree Zuid Odijk

In deze Raadsvergadering ging het ook over woningbouw. Het omgevingsplan Entree Zuid Odijk, beter bekend als het oude Kodak-terrein, is een belangrijke stap voor meer nieuwbouw in Odijk. De discussie ging vooral over de hoogte van de bebouwing. Door op een enkel punt meer hoogte toe te staan, houd je meer ruimte over voor groen, spelen, en verblijf en creëer je meer variatie. Maar lang niet alle partijen zien dat zo. Uiteindelijk kwam er wel een meerderheid voor het omgevingsplan, waarmee deze nieuwbouw weer een stap dichterbij komt.

Voorrang betaalbare nieuwbouw koopwoningen

In deze vergadering hebben we ook de ‘Experimentenregeling voorrang betaalbare nieuwbouw koopwoningen gemeente Bunnik’ vastgesteld. Daarmee regelen we dat er net als sociale huur, in bepaalde situaties voorrang kan worden verleend aan inwoners uit onze gemeente. De discussie ging vooral over een idee van het CDA, om ook familie van huidige inwoners in aanmerking te laten komen voor voorrang. Een aardige, maar wat D66 betreft, niet uitvoerbare gedachte. Het hiervoor opgestelde amendement, haalde het niet.
 
Zo sloten we 2025 af. Een productief jaar, met veel besluiten die we doorgaans in goed onderling overleg mogen nemen. En dat is veel waard in de huidige tijd. Op naar het verkiezingsjaar 2026!