
Figuur 1: het eindresultaat van een van de tafels.

Legenda.
Na de presentaties hebben de deelnemers van de avond zich verdeeld over 3 tafels. Een tiental mensen per tafel hebben uitgebreid met elkaar gesproken over verdeling van wensen en middelen. Zij kwamen tot de volgende inzichten en aanbevelingen.
Landschap en Natuur: Vergroot de aanwezigheid van bossen, natuur en water, in samenwerking met boeren voor natuurinclusieve bedrijfsvoering en duurzame voedselproductie.
Bereikbaarheid: Verbeter de bereikbaarheid voor alle vervoersmodaliteiten, met speciale aandacht voor openbaar vervoer en het beperken van hinder en onveiligheid door vrachtverkeer in en rond dorpskernen.
Sport en Recreatie: Creëer ruimte voor sport en recreatie, zowel binnen dorpskernen (sportparken en multifunctionele sportcentra) als in het buitengebied (wandelen, fietsen, kanoën, etc.). Een concreet idee is om fietsers uit Duitsland te verleiden de Betuwe te ontdekken via de Linge, met een veerpont of een nieuw fietspad langs de A15.
Duurzame Energie: Stimuleer de opwekking van duurzame energie, met name door wind- en zonneparken langs grote infrastructuurbundels zoals de A15/Betuweroute. Vermijd echter locaties nabij natuur- en woongebieden.
Economische Kansen: Combineer economische ontwikkeling met ecologische duurzaamheid, bijvoorbeeld bij Looveer. Zet in op verdere verduurzaming van bestaande bedrijfsclusters zoals Next Garden. Naast industrieterreinen in de grotere dorpen wordt onderzocht hoe kleinere dorpen hun economie kunnen versterken met MKB, winkels, voedselproductie en andere voorzieningen.
Woningbouw: Focus woningbouw op hoogbouw in de grotere kernen
Elst, Huissen en Bemmel, bij voorkeur nabij stations en openbaar vervoer, met een maximale hoogte van 14 bouwlagen. Vermijd woningbouw in het buitengebied.
Openbaar Vervoer: De groei van het aantal woningen vraagt om hoogwaardig openbaar vervoer en duurzame alternatieven voor de auto.
Energievoorziening: De extra woningen vergen meer energie. Dit vraagt om extra windmolens en zonneparken langs snelwegen zoals de A15, met aandacht voor weidevogelgebieden.
Groen en Landschap: Versterk het groenblauwe netwerk met meer bos en (natte) natuur. Breid het Zeegbos uit en stimuleer natuurinclusieve landbouw langs de Linge, bij boomkwekerijen en in de oosthoek van Gendt, Angeren en Doornenburg.
Bedrijventerreinen en Circulaire Economie: Moderniseer en maak bestaande bedrijventerreinen duurzamer, zoals bedrijventerrein Bemmel-Gendt, met meer focus op circulaire economie.