Hoe we bouwen aan betaalbare wonen voor starters, gezinnen en ouderen

De woningnood in Nederland is groot, zeker in Bunnik. Voor jongeren, als eerste woning. Voor starters, die een gezin willen stichten. Of voor ouderen die gelijkvloers in de buurt van winkels en voorzieningen willen wonen. D66 strijdt al jaren voor meer woningbouw en afspraken om woningen betaalbaar te houden. D66 wil 5.000 woningen bouwen tot 2040. Waarom dat nodig is? Dat leggen we hieronder uit.

Beeld: D66

Waarom is het nodig?

Er zijn twee hoofdargumenten waarom er tot 2040 ongeveer 5.000 woningen moeten worden bijgebouwd in onze gemeente:

Om te zorgen dat iedereen een betaalbare woning kan vinden in zijn eigen dorp. Op basis van het woononderzoek in de gemeente Bunnik, is duidelijk dat alleen al voor de groei van het aantal huishoudens ruim 3.000 woningen nodig zijn tot 2040. Maar met 3.000 woningen wordt het huidige tekort en de wachtlijsten niet opgelost, en is ook geen rekening gehouden met mensen die van buiten naar onze gemeente verhuizen. Daarom zijn er veel meer woningen nodig. Met 5.000 woningen maken we het verschil voor onze starters, gezinnen en ouderen!
Om de leefbaarheid in onze dorpen te versterken Om winkels, horeca, scholen, sportclubs en andere voorzieningen open te houden, heb je genoeg inwoners nodig. Twee trends maken dat er significant gebouwd moet worden:

1. Er zijn meer huishoudens nodig om een winkel open te houden dan 10-20 jaar geleden.
2. We wonen met steeds minder mensen in een huis. Rond 2000 woonden we nog met 2,4 persoon per huis, nu is dat minder dan 2,2 persoon per huis.

Er zijn helaas politieke partijen die zeggen dat we veel minder woningen kunnen bouwen, om zo aan de vraag van onze eigen inwoners te voldoen. Zij kijken echter niet vooruit, en doen net alsof er een groot hek staat om onze dorpen. Zonder 5.000 nieuwe woningen tot 2040, groeit het woningtekort alleen maar. Dat is niet goed voor onze kinderen en jongeren, die graag een betaalbare woning vinden. Nu, en over 20 jaar.

Wat heeft D66 al bereikt?

D66 heeft de afgelopen 4 jaar hard gestreden vóór woningbouw. Met resultaat: er liggen grote bouwplannen, we bouwen meer betaalbaar en er wordt beter geluisterd naar woningzoekenden.

De gemeente heeft plannen gemaakt voor 3.000 woningen De plannen zijn flink vergroot. Er wordt de komende jaren meer gebouwd! In Bunnik in het Stationsgebied, in Odijk met Kersenweide en Entree Zuid, en in Werkhoven loopt een onderzoek naar woningbouw aan de zuidwestkant.
De ambitie is verhoogd: 80% van de woningen moet betaalbaar zijn 30% sociale huur, 40% van de woningen tot de betaalbaarheidsgrens van het Rijk en 10% tot de NHG-grens.
Een stem voor woningzoekenden D66 heeft voor elkaar gekregen dat de gemeente eindelijk de stem van de woningzoekenden gaat horen bij projecten! Binnenkort start de gemeente daarmee, zodat insprekers niet alleen bestaande omwonenden zijn, maar ook woningzoekenden.
Een duidelijke Visie op Wonen D66 heeft zich hard gemaakt voor scherpe doelen en duidelijke ambities in het gemeentelijke beleid. Met resultaat: voor het eerst extra aandacht voor jongeren en starters, en mogelijkheden voor mensen met een normaal inkomen.

Wat wil D66 nog bereiken?

We zijn nog niet klaar. Het plannen, ontwerpen én bouwen van woningen kost in Nederland helaas veel tijd. Daarom is een sterk D66 ook de komende 4 jaar nodig. Om gemaakte plannen daadwerkelijk uit te voeren, maar ook nieuwe plannen te maken, zodat we uiteindelijk 5.000 betaalbare woningen bouwen in Bunnik, Odijk en Werkhoven. Zodat ook jij en (later) jouw kinderen een goede woning kunnen vinden.

Nieuwe bouwplannen om de 5.000 woningen te halen Ons werk is niet klaar. Er missen nog plannen voor 2.000 woningen, en compensatieplannen voor vertraging of afstel. D66 wil nieuwe bouwplannen maken.
Uitvoeren van bestaande plannen De Bunnikse politiek heeft een sterk D66 nodig om te zorgen dat bestaande plannen ook daadwerkelijk worden uitgevoerd, en niet worden afgevoerd.
2 concrete locaties voor woningen voor ouderen D66 wil 2 concrete bouwlocaties aanwijzen voor de huisvesting van ouderen. Dicht bij voorzieningen, gelijkvloers en geschikt voor zorg als dat nodig is.
2 concrete locaties voor woningen voor starters D66 wil 2 concrete bouwlocaties aanwijzen voor de huisvesting van starters. Betaalbare woningen, geschikt voor alleenstaanden of stellen.
Extra gemeentelijke capaciteit om projecten te versnellen D66 wil dat er meer ambtenaren beschikbaar komen om woningbouwprojecten te versnellen.

Help ons om van Bunnik, Odijk en Werkhoven nóg mooiere plekken te maken. D66 staat voor betaalbare woningen, levendige dorpscentra, uitstekende jeugdhulp en onderwijs, en ruimte voor lokale bedrijvigheid. Doe mee.