Miranda Eiting

Miranda Eiting - Beeld: Miranda Eiting

Miranda Eiting

  • 48 jaar
  • Zundert

Mijn naam is Miranda Eiting en ik ben al vier jaar actief burgerraadslid voor D66 Zundert. In het dagelijks leven werk ik fulltime als Financieel Specialist op het hoofdkantoor van Landal GreenParks. In mijn vrije tijd doe ik vrijwilligerswerk voor Corso Zundert (voorzitter commissie jurering), Corsief (eindredacteur), buurtschap Tiggelaar (fanatiek bouwer), Stichting Corsokoepel (vicevoorzitter) en speel ik bij Buitenspel theater.

In eerste instantie lijkt het allermooiste aan Zundert het corso. Niet die optocht (al is die natuurlijk schitterend), maar de hele corsocultuur erachter. Het samen toewerken naar die ene dag per jaar. Die paar uur dat Zundert het centrum is van het universum. Het feit dat zoiets in een gemeenschap kan ontstaan betekent dat er diep in de wortels van de samenleving een hele goede en gezonde basis is waarin mensen elkaar willen helpen en samen aan iets moois willen bouwen. Dát is het mooiste van Zundert. En dat zie je niet alleen bij het corso. Dat zie je bij alle mooie initiatieven die in onze gemeente ontstaan.

Met de toekomst op het vizier moeten we nu de juiste keuzes maken. Bij de bouw van nieuwe woningen, faciliteiten en wegen moeten we het gehele plaatje in het oog blijven houden. Het beste voor iedereen bestaat niet, een goede oplossing voor de samenleving wel. Op korte termijn zullen de realisatie van verbouwing van de Schroef en een nieuwe school moeten worden afgerond. Het behoud van een grote sporthal in de gemeente Zundert vind ik ook echt een belangrijk speerpunt. De kernen van Zundert en Klein-Zundert zullen in de komende jaren nog groeien. Nu kiezen voor een kleine sportzaal is in mijn ogen geen duurzame oplossing. Meerkosten van de bouw van een nieuwe sporthal naast de nieuwe school moeten wel reëel zijn en leiden tot minder exploitatiekosten op lange termijn door energiebesparing en kwalitatief beter onderwijs (meer lestijd) voor onze leerlingen.
Zowel Rijsbergen als Zundert zijn al jaren toe aan een betere verkeersontsluiting. De cijfers uit de studies van de afgelopen jaren tonen aan dat in beide kernen behoorlijke knelpunten zitten. De focus ligt door recente ontwikkelingen op Rijsbergen, maar D66 is Zundert niet vergeten. De financiële middelen om ontsluiting door de gemeente Zundert te laten realiseren zullen leiden tot andere financiële keuzes. Moeilijke keuzes. Samen met de gemeente, provincie en Rijkswaterstaat moet worden gekeken naar de beste oplossing in combinatie met een goede visie op de woningbouw op langere termijn voordat definitieve routes worden vastgesteld.