D66 Meierijstad juicht de samenwerking met Brainport toe!
De gemeenteraad van Meierijstad bespreekt deze week de samenwerking met de Metropoolregio Eindhoven (MRE). Voor D66 is dit een historische stap vooruit. Na jaren waarin Meierijstad zich te weinig richtte op de Brainportregio, kiezen we nu bewust voor nauwe samenwerking.
“De Brainportregio is de motor van onze toekomst. Hier komen kennis, creativiteit en investeringen samen. Als Meierijstad moeten we daar volwaardig onderdeel van zijn, zodat onze inwoners en bedrijven meeprofiteren van de kansen die dit biedt,” aldus Gertjan Hobert, fractievoorzitter van D66 Meierijstad.
De groei van de Brainportregio van 800.000 inwoners nu naar 1 miljoen in 2040 zal direct merkbaar zijn in Meierijstad, bijvoorbeeld bij de woningmarkt, werkgelegenheid en recreatie. Voor D66 is het daarom vanzelfsprekend om actief deel te nemen en bij te dragen aan een gezamenlijke toekomst.
Tegelijkertijd ziet D66 ruimte voor verbetering. In de huidige afspraken is er elke vier jaar een zogenoemd go/no-go moment ingebouwd. D66 vindt dit onnodig en zelfs schadelijk voor het vertrouwen in de samenwerking. “Het succes van Brainport is juist gebouwd op lange termijn denken en het vasthouden aan gemaakte keuzes, ook in moeilijke tijden. Dat zouden wij als gemeente ook moeten doen,” zegt Hobert.
Daarom dient D66 een amendement in om deze samenwerking robuuster te maken door het go/no-go moment te schrappen. Zo kan Meierijstad met overtuiging en stabiliteit investeren in de samenwerking en actief meebouwen aan de toekomst van de regio. “Wij willen dat Meierijstad een krachtige en innovatieve gemeente blijft. Dat vraagt om betrokkenheid en daadkracht. Met dit amendement bouwen we mee aan een toekomst waarin Brainport en Meierijstad samen groeien,” besluit Hobert.