Volle bak in Vught bij nieuwe reeks van debatteerclub D-Loquentia Brabant
D-Loquentia Brabant, de debatteerclub van D66, is ook na vijf jaar ongekend populair. Woensdag 20 januari ’16 vond in Vught de aftrap plaats van de vijfde reeks. Ook ditmaal, bij de lustrumreeks van de debatcursus, vonden D66 raadsleden uit heel Brabant hun weg naar Vught. Van Breda tot Geldrop-Mierlo was vertegenwoordigd. Debatvaardigheden opdoen met een groep gelijkgestemden is de kracht van D-Loquentia; het Eloquent zijn voor D66’ers.
Na een kennismaking en een oefening in bondig formuleren, werden de persoonlijke leerdoelen benoemd. Trainer Joost Koomen spreidde de verwachtingen door ‘Hoe pareer je een Jij-bak’, ‘regie houden’ en ‘reageren in de tweede termijn’ door die interessante thema’s later in de cursusreeks door collega-trainers aan bod te laten komen. Deze eerste sessie over presenteren ging in op gloedvolle betogen, stijlfiguren en je richten op je doelgroep. En met plezier!
Met D66 collega-cursisten en hun ‘tops’ en ‘tips’, bewees De Gereghthof in Vught ook deze keer weer een geschikte leeromgeving: afgeschermd maar vertrouwd. Want het devies van de avond was ‘fouten maken moet’.