Steekproef: D66 scoort hoog op drie stembureaus in Vught

D66 heeft bij de Europese verkiezingen op 22 mei hoog gescoord bij drie stembureaus in Vught. Dat blijkt uit de exit-poll van de website GeenStijl. Bij drie Vughtse stembureaus werd de uitslag na de telling gevraagd. De totaaluitslag is niet-openbaar tot zondag 23.00 uur, maar tellingen zijn in ieder stembureau openbaar en de uitslag dus ook. D66-fractievoorzitter Fons Potters bekeek de telling bij 'zijn' stemdistrict Schoonveld. VVD-raadslid Mark du Maine deed hetzelfde bij het stembureau Molenven. Een ons onbekend persoon bekeek de telling op het raadhuis. De tellingen van die drie stembureaus leidt tot de volgende uitslag: vught Deze drie stembureaus zijn beslist niet represenatief voor de hele gemeente Vught. Het ligt dan ook voor de hand dat D66 uiteindelijk een lagere score gaat halen dan deze 28,2%. Zo zijn Schoonveld en het Molenven stemdistricten waar D66 in Vught de laatste jaren het hoogste scoort. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen behaalde D66 bij deze stembureaus zelfs het meeste aantal stemmen. En nu weer, met veel grotere afstand op de nummers twee dan de vorige verkiezingen in maart:

Uitslag stemdistrict Schoonveld

1 D66 27,9% 2 GroenLinks 14,3% 3 VVD 11,7% 4 CDA 9,6% 5 SP 8,7% 6 PvdA 8,1% 7 PVV 6,2% 8 Partij voor de Dieren 5,9% 9 50Plus 4,0%

Uitslag stemdistrict Het Molenven

1 D66 31,0% 2 VVD 22,1% 3 CDA 13,9% 4 GroenLinks 7,7% 5 PvdA 7,2% 6 PVV 5,7% 7 50Plus 3,7% 8 SP 3,6% 9 Partij voor de Dieren 2,5% De uitslag van de raadhuis is niet bekend. Het is ons niet bekend wie daar voor GeenStijl de uitslag is gaan opvragen. Die uitslag zit dus wel in bovenstaande tabel.

Vughtse uitslag komende zondag vanaf 23.00 uur online

Komende zondag na 23.00 uur wordt de uitslag van heel Vught bekend gemaakt. De uitslagen mogen pas na die tijd bekend gemaakt worden, omdat dan het laatste stembureau in Europa sluit. In de meeste landen zijn de verkiezingen komende zondag 25 mei. Als de Vughtse uitslag er is, zullen we deze uiteraard direct melden op deze website. dank   ***UPDATE*** Zie ook het actuelere bericht Historische uitslag in Vught: D66 voor het eerst grootste partij bij verkiezingen waar de complete uitslag van de EU-verkiezingen in Vught staat Zie ook: - Veel lof voor D66-kandidaat Van Miltenburg, gratis lof voor iedereen (20-5-2014) - Campagne: D66 Vught deelt 66 kilo Brussels lof uit (16-5-2014) - Matthijs van Miltenburg bij D66/VVD-Europa-debat in Vught (5-5-2014) D66 in gesprek met Vught over Europa (19-4-2014)