Gemeente Vught: geen onderhandelingen over forse verhoging tarief Ziggo

Er zijn geen onderhandelingen gaande tussen de gemeente Vught en Ziggo om het tarief van het standaard radio- en televisiepakket fors te verhogen. Bovendien ziet Vught geen enkele aanleiding om over een tariefsverhoging van 57% te praten. Voor de inwoners van Vught blijven de eerder gemaakte afspraken van kracht. Dat blijkt uit de antwoorden op de vragen die D66 Vught over de kwestie had gesteld.
Verbaasd Enkele weken terug kregen alle abonnees van Ziggo een folder over de nieuwe zenderpakketten in de brievenbus. De begeleidende brief eindigde als volgt:“U woont in een gemeente waar een afwijkend abonnementstarief geldt voor het standaardpakket. Wij zijn in gesprek met uw gemeente over het aanpassen van dit tarief naar een niveau dat in verhouding staat tot het aanbod. Dit betekent dat er later in het jaar een tariefswijziging kan volgen. Hierover ontvangt u nader bericht.” Het  college van burgemeester en wethouders reageert net zo verbaasd, als D66, zo blijkt uit de antwoorden op de vragen: 'Met verbazing hebben wij kennis genomen van de mededeling in de brief van Ziggo. Wij zijn hierover niet benaderd en en hierover niet in gesprek met Ziggo. Wij weten dus ook niet wat Ziggo wil'. 
Afspraak Inwoners van Vught betalen relatief weinig voor een standaard kabelabonnement. Het gaat om het simpelste abonnement, dus veelal mensen die alleen de kabel hebben voor radio en tv en geen digitale diensten afnemen. Zo'n abonnement kost in Vught 10,80 euro per maand, terwijl veel andere Ziggo-klanten 16,95 euro per maand betalen. Het lage tarief stamt uit de tijd dat het kabelnet door de gemeente verkocht werd. Afspraak was toen dat het tarief jaarlijks met maximaal de inflatie mocht stijgen. Aan die afspraak zit geen einddatum.
Brief aan Ziggo De destijds gesloten afspraak kan echter wel herzien worden. Voor wat, hoort wat. Ziggo zal de gemeente (de voormalige eigenaar van het kabelnet) voor het schrappen van die afspraak dan ook compenseren. Zonder die afspraak had de verkoopprijs destijds logischerwijs hoger moeten liggen. Maar het college ziet de bestaande afspraken nog steeds als geldig en heeft vooralsnog geen reden om hiervan af te wijken. Sterker nog: Vught gaat Ziggo een brief sturen om 'de huidige en vigerende contractafspraken onder de aandacht brengen'. Mocht er te zijner tijd toch een andere afspraak gemaakt worden, zal deze eerst aan de raad voorgelegd worden, zo blijkt uit de brief van het college van burgemeester en wethouders.
Tevreden D66 Vught is tevreden met deze zeer duidelijke antwoorden en toezeggingen. De vragen zorgden voor een storm aan -veelal verontwaardigde- reacties op onze website, maar vooral daarbuiten, op andere sites en fora die er aandacht aan besteedden. Punt van zorg is nog wel dat het de verwachting is dat het aantal analoge zenders de komende jaren nog verder zal afnemen. Onlangs verdwenen er al 3 zenders. Dus van extra verhogingen van de tarieven kan in Vught geen sprake van zijn, een verlaging zou dan eerder op zijn plaats zijn.
Zie ook:- de brief met de antwoorden op de schriftelijke vragen - D66 Vught: geen tariefstijging van 57% voor abonnement kabel-tv/radio