Vanaf 1 januari 2013 kunnen inwoners van Vught gratis piepschuim inleveren bij de milieustraat in Vught. Een voorstel van D66 Vught werd bij de raadsvergadering unaniem aangenomen. Piepschuim kan 100% gerecycled worden. Het is dus onnodige milieuvervuiling als piepschuim in de verbrandingsoven komt. Bovendien worden afvalstromen steeds meer grondstofstromen, zoals hier het geval is, want het is volledig her te gebruiken voor bijvoorbeeld elementen voor dak- en vloerisolatie.
Geen tariefsverhoging
Apart inzamelen van piepschuim kost de gemeente en de de inwoners van Vught niets. Voor in ieder geval 2013 zijn er subsidies voor beschikbaar. Dat geldt voor de inzameling, verwerking en vervoer van piepschuim. Het apart gaan inzamelen biedt naast een milieuvoordeel ook nog eens hoger serviceniveau aan de inwoners van Vught. Piepschuim weegt bijna niets, maar het geeft niets mee. Na het kopen van bijvoorbeeld een wasmachine zit de kliko dus al bijna vol. Dat is na 1 januari niet meer nodig.
Piepschuim tussen het plastic
Wat de afgelopen tijd ook vaak gebeurde, was dat piepschuim in zakken voor het plastic gedaan werd. Zoals ook op de plactic zakken staat: dat mag niet, want daardoor kan het plastic niet verwerkt worden. Zakken waarin piepschuim bij het plastic zat, liet de ophaaldienst dan ook altijd staan.
Frituurvet
Verantwoordelijk wethouder Wilbert Seuren liet weten het voorstel over te nemen. Hij opperde verder nog dat het interessant is om frituurvet in te gaan zamelen. Hiervan kunnen biobrandstoffen gemaakt worden, zonde dus om weg te gooien. Seuren meldde dat dat binnenkort ook kan op de milieustraat, maar wellicht is het een manier voor verenigingen en stichtingen op een zakcentje bij te verdienen, omdat gebruikt frituurvet geld waard is. De komende jaren dus wellicht vet-inzameling in plaats van vroeger papierinzameling.